מעתה יש להגיש הצהרת עוסק פטור עד 31 בינואר.

למאחרים בדיווח צפוי קנס של עד 750 ש"ח.

עוסקים יקרים,
לאחרונה פורסמו תקנות חדשות בנוגע לעוסקים פטורים אשר במסגרתן החליטו ברשות המסים והנהלת מע"מ להטיל קנס מנהלי על עוסק פטור במקרה של הפרות שונות לפי חוקי המס. מעתה, נדרש להגיש הצהרה שנתית של עוסק פטור לגבי מחזור עסקאותיו לא יאוחר מיום 31 לינואר בכל שנה. יש לציין כי ההוראה, לפיה יש לדווח עד תאריך זה היתה קיימת אך מעולם לא נאכפה על ידי הרשות. עם כניסת התקנות החדשות לפועל, אי הגשת ההצהרה תגרור קנס של 750 ₪ שיוטל על העוסק הפטור. שינוי זה, הנו שינוי נוסף בשרשרת שינויים שמבצעת רשות המסים בנוגע לעוסקים פטורים, חלק מן השינויים נועדו להקל על העוסקים הפטורים בהתנהלותם מול רשות המסים כך למשל, נקבע לאחרונה כי תקרת המחזור לעוסק פטור תוגדל ל-100,000 ש"ח וכן זכאותם של עוסקים פטורים להחזרי מע"מ בגין השנים 2014 ו-2015.

יחד עם זאת, בהנהלת מע"מ מדגישים כי לצד ההקלות הרבות שניתנו לאחרונה לעוסקים הפטורים הונחו מספר סנקציות אשר מטרתן לוודא כי דיווחיהם של העוסקים הפטורים יעשו בזמן וכקבוע בחוק. לכן, החל מהצהרת עוסק פטור לשנת 2015 כדאי מאד להימנע מאיחורים בדיווח ולהגיש את הצהרת העוסק הפטור במועד החוקי. ובכל זאת, אם בשוגג לא דיווחתם במועד וקיבלתם מכתב התראה ממע"מ המודיע לכם כי חויבתם בקנס בגובה 750 ש"ח בגין אי דיווח הצהרת עוסק פטור בזמן זו אינה גזרת גורל ואף יתכן כי במספר פעולות שתבצעו תוכלו להפחית את גובה הקנס ואף לבטלו! אנו ממליצים לפני שניגשים לשלם את הקנס, לפנות למשרדנו בכדי להגיש מכתב בקשה לביטול קנס עוסק פטור. במספר מקרים בהם עוסק שלא הגיש הצהרת עוסק פטור וחויב בקנס, הוגש ערעור על ידי משרדנו והקנס בוטל לגמרי.

חייגו אלינו לטלפון 052-7067000 או שלחו הודעה לדוא"ל Shahar@taxs.co.il

חסוך לעצמך זמן, כסף וכאב ראש! הגש את ההצהרה ואת הדוח השנתי באמצעות צוות המומחים שלנו.

כך נראית הצהרת עוסק פטור שמתקבלת בדואר. ניתן למלא הצהרת עוסק פטור באינטרנט באתר רשות המסים לחץ כאן.

מחזור עסקאות עוסק פטור
הצלחנו לבטל קנסות של למעלה מ-90% מהעוסקים הפטורים שנקנסו עקב אי דיווח הצהרת עוסק בזמן! אז חסוך לעצמך זמן, טרחה וכאבי ראש ופנה אלינו עוד היום.

חייגו אלינו לטלפון 052-7067000 או שלחו הודעה לדוא"ל Shahar@taxs.co.il

שלום,
שמי שחר שאבי, עורך דין ויועץ מס, ראש חטיבת ייעוץ ותכנון המס במשרד שאבי ושות'. לפני שאספר על עצמי, על ניסיוני ועל רקעי המקצועי, ארצה לספר על תחביביי העיקריים, שבכל אחד מהם טמון עולם שלם של קסם, דמיון, יצירתיות ותחושת סיפוק. אז ממה אני נהנה אתם שואלים? אני נהנה להקים עסקים, להיפגש עם אנשים, לצלול לתוך עולם מיסוי התאגידים, לשחק עם מספרים וחישובים עסקיים, לנתח דוחות כספיים, לקרוא חוות דעת בנושאים מרתקים וחשוב מכל, להיות מאותגר ולעסוק בנושאים לא שגרתיים. אני מזמין אתכם ליצור עמי קשר אישי באמצעות הטלפון או המייל :

טל.  052-7067000  |  מייל.  Shahar@taxs.co.il